Hajduk nakon penal drame u polufinalu Lige prvaka!

Nogomet 15. mar 202320:51 0 komentara
Screenshot

Juniori Hajduka plasirali su se u polufinale Lige prvaka mladih - u četvrtfinalnoj utakmici na Westfalenu svladali su Borussiju Dortmund nakon boljeg izvođenja penala. Nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Hajduk je poveo u 71. minuti golom Mate Antunovića, no samo pet minuta potom Julian Rijkhoff je izjednačio na 1-1 iz kaznenog udarca.

Junak Hajduka ispao je golman Borna Buljan koji je u devetoj seriji raspucavanja s bijele tačke zaustavio udarac Filippa Manea, da bi potom Ante Kavelj bio precizan te odveo Splićane među posljednje četiri momčadi u ovom takmičenju. Do te devete serije svih 16 izvođača, po osam sa svake strane, bilo je iznimno sigurno te nije dalo nikakvu šansu suparničkom čuvaru mreže.

Iako je Borussia imala veći posjed lopte, Hajduk je bio taj koji je stvarao izglednije prilike za pogodak. U prvom poluvremenu jedinu pravu šansu s obje strane imao je Brajković u 21. minuti, on si je lijepim driblingom stvorio prostor za udarac sa 13-14 metara, ali se u odsudnom trenutku poskliznuo, pa je lopta prohujala pored stative.

I u nastavku je Hajduk prvi imao fantastičnu priliku za pogodak, u 64. minuti se nakon kornera domaćih otvorila prilika za protunapad Hajduka, dva stopera Borussije su se spetljala, lopta je stigla do Skoke no on si je dao predug for pa mu je golman na vrijeme uspio ući u udarac, no niti tu nije sve propalo jer je lopta pala pred noge Vrciću, ali on je presporo reagirao te nije niti uputio loptu prema praznom golu.

Ipak, u 71. minuti Hajduk je poveo. Najbolji igrač utakmice Roko Brajković uputio je odličan centaršut s desne strane tačno na glavu Antunoviću koji je udarcem sa 12 metara pogodio samo gornji lijevi ugao.

Nažalost, ta je prednost vrlo kratko trajala. Niti tri minute kasnije Arković je neoprezno u svom kaznenom prostoru naletio na Ludwiga pa su domaći imali priliku s bijele tačke doći do poravnanja. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Rijkhoff.

U sudijskoj nadoknadi milimetri su dijelili Hajduk od pobjede i prolaska u polufinale. Hrgović je prošao po lijevom krilu, ubacio prizemnu loptu u peterac na koju je naletio domaći stoper Blank i u pokušaju raščišćavanja situacije zatresao prečku. Ubrzo potom utakmica je završila, a u izvođenju jedanaesteraca Hajduk je ipak stigao do zasluženog slavlja.

Hajduk će u polufinalu 21. aprila igrati protiv talijanskog velikana Milana, dok drugi polufinalni par čine nizozemski AZ Alkmaar i portugalski Sporting iz Lisabona. Oba polufnala igrat će se u Nyonu, kao i finale koji je na programu 24. aprila.