Haller odveo „Slonove“ u finale na megdan Super Orlovima

Nogomet 07. feb 202423:05 0 komentara

Domaćini Afričkog kupa nacija, fudbaleri Obale Slonovače, boriće se za titulu prvaka kontinenta pošto su poslije velike borbe pobijedili selekciju DR Konga.

Utakmica polufinala na stadionu „Olimpik Alasane Ouatara“ u Abidjanu završena je rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je Sebastian Haller u 65. minutu

Obala Slonovače će u finalu igrati protiv Nigerije koja je večeras nešto ranije savladala Južnu Afriku tek poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Obala Slonovače se zasluženo plasirala u finale. Bila je ovo vjerovatno najbolja igra domaće selekcije na turniru, koji je započela očajnim partijama i samo zahvaljujući sreći prošla grupnu fazu.

Čestitke i za DR Kongo za sve što je prikazao na Afričkom kupu nacija.

Polufinalni duel protekao je u velikoj borbi. Obje selekcije igrale su čvrsto i disciplinovano, ali su „Slonovi“ bili mnogo opasniji pred golom rivala.

U finišu prvog poluvremena, u samo dva minuta, domaća selekcija imala je dve velike prilike. Prvo je Haller mogao da postigne gol glavom, ali je bio neprecizan. Na njegov promašao reagovao i legendarni golgeter Obale Slonovače i Chelseaja Didier Drogba.

U sljedećem napadu za povoljnu priliku izborio je Franck Kessie, šutirao je dobro, ali nije imao sreće, lopta je pogodila – stativu.

Fudbaleri Obale Slonovače konačno su do gola stigli u 65. minutu. Strijelac je bio Sebastian Haller poslije odličnog centaršuta Maxa Gradela sa desne strane. Fudbaler Borussije Dortmund iz prve je zahvatio loptu, ali je ona odskočila tako da je lobovala golmana DR Konga.

Za erupciju oduševljenja među domaćin navijačima.

Mogao je Haller samo šest minuta kasnije ponovo da zatrese mrežu gostiju, bio je u još boljoj prilici, ali ovog puta lob udarac nije završio u mreži. Lopta je prošla pored gola…

Do kraja meča više nije bilo pogodaka i uslijedilo je veliko slavlje na tribinana.

Finale Afričkog kupa nacija između Obale Slonovače i Nigerije na programu je u nedelju 11. februara od 21 sat u Abidjanu.