Haos u derbiju: Gol izazvao veliki sukob, navijač sa lopatom za snijeg krenuo na igrače (VIDEO)

Nogomet 11. dec 202307:40
Printscreen

Scene za koje neko mora da odgovara i kakve ne želimo da gledamo na sportskim priredbama.

Fudbaleri Ludogoretsa pobijedili su velikog rivala, ekipu CSKA iz Sofije, na gostujućem terenu sa 0:1.

Gol za pobjedu u dubokoj nadoknadi drugog poluvremena postigao je Spas Dalev, 34-godišnji napadač, koji je prije više od 10 godina igrao baš za CSKA iz Sofije. Ovoga puta gol za Ludogorets proslavio je ispred protivničkih navijača.

Taj gol posebno je iznervirao domaće navijače, ali i one koji su imali akreditacije za utakmicu, te su stajali pored terena. Upravo su oni izazvali još jedan skandal i upali na teren. Neki od njih su to pokušali da urade čak i sa lopatama za snijeg, koje su bile pored samog terena.

Nekoliko navijača našlo se na samom terenu u tim momentima, morala je da reaguje i žandarmerija, ali su veći problem napravila lica koja su imala legitimacije iza samog gola. Jedan od njih bacio je loptu ka fudbalerima gostiju, dok je drugi imao kod sebe jedan još glomazniji rekvizit – lopatu za snijeg.

Jedan od članova stručnog štaba Ludogoretsa je pogođen loptom u glavu, pa je ležao na terenu, a ubrzo nakon toga je morao da bude sproveden u svlačionicu.

Inače, utakmica je više puta prekidana zbog pirotehnike i dima sa tribina, a prekidi su sveukupno trajali više od 15 minuta.

Meč je trajao 115 minuta, a Ludogorec i CSKA dele drugo i treće mjesto na tabeli sa po 42 boda.