Hat-trick Kanea u pobjedi Bayerna, Demirović blistao u pobjedi Augsburga (VIDEO)

Nogomet 23. sep 202317:27 0 komentara
REUTERS/Michaela Rehle

Danas je odigrano pet mečeva 5. kola njemačke Bundeslige, a bitne pobjede upisali su Augsburg, Bayern Minhen i Borussia Dortmund.

Bavarci su sa uvjerljivih 7:0 razmontirali ekipu Bochuma. Poveo je Bayern već u četvrtoj minuti, a strijelac je nakon asistencije Comana bio Erik Maxim Choupo Moting.

Devet minuta kasnije ponogo se tresla mreža gostiju, a ovoga puta strijelac je bio Harry Kane, da bi u 29. minuti de Ligt povisio na 3:0.

Do kraja prvog dijela nakon asistencije Kanea u strijelce se upisao i Leroy Sane.

U drugom poluvremenu, tačnije nakon 9 minuta igre penal za Bayern, a u gol ga je pretvorio Harry Kane.

Tel je u 81. minuti povisio na 6:0, da bi Kane u 88. kompletirao hat-trick.

Demirović blistao u dresu Augsburga

Augsburg je slavio protiv Mainza sa 2:1 i to nakon preokreta, a junak je bio naš Ermedin Demirović.

Poveli su gosti u šestoj minuti preko Ajorquea, da bi pet minuta kasnije Bell povisio na 2:0, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 15. minuti ukazao se Ermedin Demirović. Sjajno se snašao nakon jedne gužve i matirao protivničkog golmana.

U finišu prvog dijela Demirović je postigao i drugi gol, što se na kraju ispostavilo i konačnim rezultatom. Bio je to treći gol za Demirovića u Bundesligi ove sezone.

Zanimljiv meč odigrali su Dortmund i Wolfsburg, a na kraju su izabranici Edina Terzića slavili minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Marco Reus u 68. minuti susreta.

Union Berlin upisao poraz od Hoffenheima

Union Berlin čini se da plaća igranje u Evropi. Nakon poraza od Real Madrida u Ligi prvaka danas su poraženi kao domaćini od Hoffenheima, a rezultat je glasio 0:2.

Golove za goste postigli su Kramarić i Beier.

Werner za pobjedu Leipziga

Leipzig je slavio u gostima protiv Menhengladbaha, a jedini gol postigao je Timo Werner u 75. minuti susreta.