Bivši prvak Njemačke ispao iz Bundeslige golom u 94. minuti

Nogomet 20. maj 202317:35 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Bochum je golom u četvrtom minutu nadoknade osvojio bod protiv Herthe, na taj način Berlinci su ostali bez teoretskih šansi za opstanak u Bundesligi.

U Berlinu su tugovali navijači Herthe. U derbiju začelja domaćin je osvojio samo bod u duelu sa Bochumom – 1:1, u duelu koji je za njih imao epitet “biti ili ne biti“. Na taj način Berlinci su ostali i bez teoretskih šansi u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Mučila se Hertha sve do 64. minuta, kad je Richter sjajno centrirao iz kornera, a glavom je u protivničku mrežu sproveo Tousart. Samo tri minuta kasnije bivši igrač Partizana Takuma Asano sjajno je šutirao glavom, ali je golman domaćih Kristensen još bolje intervenisao.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade šok za više od 70.000 navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Schlotterbeck je donio veliki bod Bochumu, a u Cvajtu je poslao Herthu.

Bochum je sada prvi iznad crte, sa bodom više od Schalkea. Bochum će u posljednjem kolu ugostiti ekipu Leverkusena.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedile su i suze fudbalera njemačkog velikana…

Ostali mečevi:

Gotovo svaki meč u pretposljednjem kolu Bundeslige imao je ogroman značaj, što u borbi za evropske pozicije, što u onoj još dramatičnijoj, za opstanak u društvu najboljih.

Freiburg je u prvom meču 33. kola pobjedom u petak protiv Wolfsburga zadržao šanse da se domogne četvrtog mjesta i plasmana u Ligu šampiona, a na ruku im je išao rezultat u duelu Hoffenheima i Union Berlina.

U Hoffenheimu slavio je domaćin, koji je opet imao svoju računicu, da i definitivno obezbijedi opstanak – 3:1. Ekipa koju sa klupe predvodi Pellegrino Matarazzo povela je golovima Beboua u 22. i Kramarića u 36. minutu iz jedanaesterca.

Ipak, u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena, u 45+4. minutu, Doeki je vratio nadu Berlincima. sve dileme su riješene kad je Kramarić pogodio i iz igre, u 90. minutu.

Union Berlin je i dalje na četvrtom mjestu, ali sada sa istim brojem bodova kao Freiburg. U Njemačkoj o plasmanu odlučuje gol-razlika, a tu su trenutno Berlinci u prednosti. U posljednjem kolu, Union Berlin će ugostiti Werder, dok će Freiburg gostovati Eintrachtu.

Schalke je osvojio veliki bod u Gelzenkirhenu, u meču koji je za njih bio možda i najbitniji u sezoni, protiv Eintrachta – 2:2. Domaći su poveli golom Terroddea još u prvom minutu.

Ipak, ekipa iz Frankfurta je najprije izjednačila u 21. minutu, kad je Kolo Muani lijepo proigrao Kamadu, a Japanac je uspio da zatrese protivničku mrežu. U 59. minutu preokret je kompletirao Tuta. Ipak, proključale su ponovo tribine kad je izjednačio Polter u 85. minutu.

Werder je odigrao neriješeno na domaćem terenu protiv Kilna – 1:1, u duelu koji je bio najmanje bitan ove subote. Gosti su poveli preko Tiggesa u 36. minutu, izjednačio je Schmid u 73.