Hrabri Luton pao u posljednjim sekundama, Arsenal upisao veliki trijumf nakon preokreta

Nogomet 05. dec 202323:16 0 komentara
REUTERS/David Klein

15. kolo engleske Premier lige donijelo je susret Lutona i Arsenala, a navijači su na kraju mogli istinski uživati. Meč je završen rezultatom 3:4, a Topnici su do pobjede stigli u posljednjim sekundama.

Action Images via Reuters/Paul Childs

Poveo je Arsenal u 20. minuti, a asistent je bio Bukayo Saka, strijelac Gabriel Martinelli.

Ipak, nije dugo trajala radost gostiju. Samo pet minuta kasnije Doughty je uposlio Oshoa, a ovaj matirao Rayu.

Topnici su na odmor otišli s prednošću, a strijelac gola bio je Gabriel Jesus.

Tim Mikela Artete je doživio istinski šok u drugom dijelu. Nakon svega 12 minuta igre Luton je stigao do preokreta.

U 49. minuti Adebayo je poravnao rezultat nakon asistencije Doughtyja, da bi Barkley osam minuta kasnije preokrenuo rezultat.

Ipak, nije se mnogo čekalo na nvo uzbuđenje. Gabriel Jesus je u 60. minuti asistirao, a Kai Havertz matirao protivničkog golmana.

Pokušavao je Arsenal i na kraju uspio doći do zaslužene pobjede. Igrala se osma minuta susreta kada je lopta stigla do Declana Ricea, a ovaj matirao protivničkog golmana Kaminskog.

Nakon ovog kola Arsenal je lider na tabeli sa 36 bodova, pet boda više u odnosu na drugoplasirani Liverpool. Luton je 17. sa 9 bodova.