Icardi se vratio golovima, nije ni morao uz Akturkoglua: Galata nastavlja juriti Džekin Fener (VIDEO)

Nogomet 25. jan 202420:23 0 komentara
REUTERS/Dilara Senkaya

U četvrtak su na programu bile tri utakmice 22. kola turske Superlige, a u centru pažnje bio je duel na “Rams parku” u Istanbulu. Galatasaray je dočekao i sa 3:1 (1:1) poslije preokreta pobijedio Istanbulspor u veoma bitnom duelu.

Ekipa Okana Buruka je se tako izjednačila sa Fenerbahčeom na čelu tabele – dva najpopularnija turska kluba imaju po 57 bodova, čak 20 od prvog sljedećeg tima, Trabzona.

Poveo je Istanbul preko Sambise u 28. minutu, ali osam minuta kasnije Kerem Akturkoglu iz penala poravnava rezultat.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Mauro Icardi, najbolji strijelac tima koji se vraća u pun takmičarski pogon poslije odsustva zbog povrede. Akturkoglu daje svoj drugi gol, deveti u sezoni u prvenstvu, u 79. minutu.

Konačnih 3:1 postavlja upravo Ikardi u 90+2. minutu. Bivši ofanzivac Intera sada ima 13 golova u Superligi, tri manje od lidera liste strijelaca Edina Džeka.

0:1 – Sambisa, 10. minut

1:1 – Akturkoglu 36. minut

2:1 – Akturkoglu, 79. minut