Ings konačno pogodio u Evropi, West Ham se provukao (VIDEO)

Nogomet 13. apr 202320:55 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Genta i West Hema odigrali su neriješeno u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencija - 1:1.

Belgijska ekipa bila je mnogo konkretnija, imala je više posjed lopte, mnogo više udaraca ka golu rivala (15-3), međutim, gosti iz Londona prvi su poveli.

Igrao se treći minut sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Danny Ings postigao prvi gol u evropskim takmičenjima u karijeri. Isksuni napadač u julu će napuniti 31 godinu.

Gent je u nastavku utakmice sve karte bacio na napad, a hrabra igra protiv favorizovanog rivala isplatila im se u 57. minutu kada je Hugo Cuypers matirao Areolu. Gol pogledajte OVDJE.

Domaći su do kraja meča imali nekoliko dobrih prilika da dođu do velikog trijumfa, dok je najbolju šansu za Čekićare prokockao Jarrod Bowen.

Direktan crveni karton u 90+3 minutu dobio je Kamil Piatkowski, sudije su provjeravale i da li ima elemenata za penal, a odluka je bila da nema ni penala ni crvenog za igrača Genta.

Od 21 čas sastaju se: Anderlecht – AZ Alkmaar, Basel – Nica i Lech Poznan – Fiorentina.