Inter čuva četiri boda prednosti, Đurić pogodio u trijumfu Verone

Nogomet 23. dec 202320:10 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Pobjede su u subotnjim mečevima 17. kola Serije A upisali i Inter i Verona.

Inter je pobjedom protiv Leccea zadržao četiri boda prednosti na čelu tabele u odnosu na drugoplasirani Juventus. Već u trećem minutu je glavni sudija provjeravao potencijalni penal za Inter nakon što je u kaznenom prostoru pao Henrikh Mkhitaryan, ali kaznenog udarca nije bilo.

Dvije odlične šanse je za domaće imao Marko Arnautović, ali promjene rezultata nije bilo sve do 43. minuta. Izveo je Inter slobodan udarac, a loptu je odlično dočekao i glavom u mrežu poslao Yan Bisseck.

U 51. minutu je provjeravana nova situacija za potencijalni penal, ali ovoga puta za Lecce. Izgledalo je a je neko od igrača Intera igrao rukom, ali sudija je ocijenio da nema penala. Domaći su zatvorili meč u 78. minutu golom Nicola Barelle.

Verona je slavila protv Cagliaria i kod kuće pobjedu upisala rezultatom 2:0. Domaći su do pobjede došli nakon što je Cagliari u 52. minutu ostao sa igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Makoumbou.

Ni minut nije prošao, Verona je već iskoristila brojčanu nadmoć i nakon dobrog soloprodora Ngonge postiže gol za 1:0. Konačan rezultat je postavio bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Milan Đurić u 90. minutu susreta.