Inter novom pobjedom praktički osigurao naslov prvaka Italije

Nogomet 04. mar 202422:57 0 komentara
REUTERS/Claudia Greco

Inter je i u utakmici 27. kola Serie A nastavio pobjednički niz. Vodeća momčad talijanskog prvenstva bila je domaćin Genoi i uzela je nova tri boda nakon pobjede 2:1 pa sada predvodi ljestvicu s 15 bodova više u odnosu na drugoplasirani torinski Juventus.

Lider Serie A poveo je u 30. minuti iz brze akcije u kojoj je Lautaro Martinez pred gol Genoe izbacio Alexisa Sancheza, a on je udarcem desne noge pospremio loptu pod gredu gola Josepa Martineza.

Vodstvo je Inter povećao nakon jedanaesterca, koji je dosuđen nakon pregleda snimke i koji je za mnoge dvojben. Precizan je u 38. minuti bio Alexis Sanchez.

Genoa je smanjila preko Johana Vasqueza u 54. minuti. Iz prve je udario loptu koja je padala na crtu šesnaesterca.