Inter savladao Atalantu i učvrstio se na 2. mjestu Serije A

Nogomet 27. maj 202323:41 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Nogometaši Intera osigurali su nastup u Ligi prvaka i sljedeće sezone zahvaljujući 3:2 (2:1) pobjedi protiv Atalante u susretu 37. kola talijanskog prvenstva.

Inter je fenomenalno krenuo u utakmicu u kojoj mu je i bod bio dovoljan za ostvarenje cilja, odnosno igranja u Ligi prvaka sljedeće sezone, nakon samo tri minute je vodio 2:0. Prvi pogodak postigao je Lukaku (1) već u 39. sekundi susreta, njega je okomitom loptom proigrao Lautaro, a belgijski je napadač obišao vratara i mirno pogodio praznu mrežu. Na 2:0 povisio je Barella (3) pospremivši odbijanac u mrežu.

Nadu Atalanti u preokret vratio je Pašalić (36) koji se najbolje snašao u gužvi pred domaćim vratima i koncem prvog poluvremena smanjio na 2-1 svojim petim ovosezonskim golom u Serie A. No, Inter je u nastavku mirno kontrolirao utakmicu da bi 15-ak minuta prije kraja osigurao pobjedu, ovoga je puta Lukaku odigrao okomitu loptu za Brozovića koji se ubacio u napad iz drugog plana, a naš je reprezentativac, kada se našao sam pred suparničkim golmanom na 12-ak metara od vrata, nesebično odigrao na lijevu stranu za najboljeg strijelca svoje momčadi Lautara (77) kojemu je preostala samo egzekucija.

U sudačkoj nadoknadi Muriel (90+1) je fantastičnim udarcem s više od 20 metara smanjio na konačnih 3:2.

Inter je sada drugi na ljestvici sa 69 bodova, 17 manje od novog prvaka Napolija, jednim više od trećeg Lazija, ali i osam više od pete Atalante, a kako iz Serie A četiri ekipe idu u Ligu prvaka sljedeće sezone sada je jasno kako će Inter sigurno biti u tom društvu.