Islanđanin srušio Shieffield i Ahmedhodžića u derbiju Championshipa

Nogomet 10. apr 202323:13 0 komentara
sufc.co.uk

Fudbaleri Burnleyja savladali su 2:0 ekipu Sheffield Uniteda u derbiju 41. kola Championshipa.

Povratnik u Premiership riješio je pitanje pobjednika tek u deset minuta drugog poluvremen. Sve se desilo od 60. do 70. minute utakmice.

Prvo je Johann Berg Gudmundsson na asistenciju Tella pogodio nakon sat vremena fudbala. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Deset minuta kasnije, Islanđanin je i drugi put matirao Adama Daviesa, koji je zamijenio prvog golmana Shieffielda Wesleyja Foderinghama, koji je isključen nakon direktnog crvneog kartona.

Drugi gol Gudmundssona pronađite na ovom LINKU.

Skoro je izvjesno da će se Burnley vratiti u najelitniji rang engleskog fudbala. Ekipa Vincenta Kompanyja sada ima 90 bodova na prvom mjestu, a sastav bh. reprezentativca Anela Ahmedhodžića koji je odigrao svih 90 minuta meča, je druga sa 76. Pet bodova više i utakmicom manje od trećeg Lutona.

Naredno kolo Burnley gostuje Readingu, a Sheffield dočekuje Cardiff.