Italija u posljednjem kolu odlučuje o svojoj sudbini, Engleska osigurala Euro

Nogomet 17. nov 202322:43 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Odigrane su dvije utakmice kvalifikacija za EURO u grupi C, a pobjede su zabilježili Engleska i Italija.

Talijani su u Rimu dočekali svoje dužnike, selekciju Sjeverne Makedonije, i ostvarili veoma bitnu pobjedu.

Moćna Italija na pragu velike pobjede, pogledajte pogotke iz prvog poluvremena (VIDEO)

Golijadu je otvorio Darmian u 17. minuti. Raspadori je odlično centrirao, a defanzivac Azzura na drugoj stativi trese mrežu gostiju. U finišu prvog dijela Talijani postižu još dva pogotka, a oba puta je strijelac bio Chiesa.

Napadač Juventusa je u 41. minuti snažnim udarcem sa distance pogodio za 2:0, a onda je nekoliko minuta kasnije povećao vodstvo na 3:0.

Sjeverna Makedonija se probudila u drugom poluvremenu i do gola stižu u 52. minuti. Alioski je bio najviši u kaznenom prostoru i preciznim udarcem glavom savladao Donnarummu.

Prerano su se domaći opustili pa je Makedonija u 74. minuti stigla do novog pogotka. Atanasov je šutirao sa distance, lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer te završila iza leđa golmana domaćih.

No, do potpunog preokreta nije došlo budući da je Raspadori u samom finišu utakmice sjajno reagirao i preciznim udarcem matirao Dimitrijevskog. Peti pogodak na meču Talijani postižu u 93. minuti kada je Dimarco ubacio, a El Shaarawy pogodio. Italiju u posljednjem kolu očekuje duel protiv Ukrajine koji će riješiti pitanje plasmana na EURO, a Azzurima će biti dovoljan i jedan bod protiv rivala.

Engleska je očekivano bez većih problema savladala Maltu sa 2:0. Do vodstva Englezi dolaze već u osmoj minuti. Foden je šutirao, lopta pogađa Pepa i odbija se u gol za veliko slavlje domaćih.

REUTERS/Carl Recine

Domaći su imali inicijativu tokom cijelog susreta, a pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je Kane pogodio na asistenciju Sake.