Iwobi utišao “Old Trafford“ u 90+7, Villa grabi ka Ligi prvaka

Nogomet 24. feb 202418:09 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Fulhama su zahvaljujući Alexu Iwobiju priredili iznenađenje i savladali Manchester United rezultatom 2:1 u okviru 26. kola Premier lige.

Crveni đavoli su u meč protiv Fulhama ušli oslabljeni, prije svega u napadu. Tome u prilog govori činjenica da se u startnih 11 našao mladi Omari Forson. Ovo je prvi start za devetnaestogodišnjaka ove sezone u dresu Uniteda.

Fulham je počeo konkretnije. Imali su odlične prilike preko Iwobija u 18. i Rodriga u 21. minutu. Prvo je Iwobi odlično pronašao prostor za šut, ali je je loptu poslao pored gola, dok je tri minuta kasnije Rodrigo dobio dosta prostora u šesnaestercu, šutirao, ali je Onana uspio da odbrani njegov udarac.

Kretali su se napadi u naletima, pa je onda United odgovorio. Diogo Dalot je u 32. minutu mogao da postigne prelijep gol iz daljine, ali je pogodio „samo“ stativu. Samo minut kasnije je Rodrigo uzvratio istom mjerom. Brazilac je dobio odličan pas u šesnaestercu, šutirao iz blizine, ali je i on pogodio stativu.

Do kraja prvog dijela igre su razmijenili timovi po još jednu dobru priliku. Andreas Perreira je oprobao udarac u 39. minutu, ali je Onana bio na visini zadatka i odlično blokirao udarac nekadašnjeg igrača Uniteda. Sa druge strane, samo dva minuta kasnije je momak u formi, Alejandro Garnacho, fantastično nanizao nekoliko driblinga i pronašao prostor za udarac koji je Leno odlično odbranio.

Drugo poluvrijeme je bilo znatno mirnije do 65. minuta. Pereira je centrirao iz kornera, Basi je došao do lopte, posle odbitka je poslao šut pod prečku i savladao Onanu, Fulham je poveo na „Old Traffordu“. Maguire je imao priliku deset minuta prije kraja da izjednači, ali je njegov udarac glavom završio preko prečke.

U 89. minutu meča je Fernandes uputio udarac sa ivice šesnaesterca, Leno je odbranio i odbio loptu jako loše, a Maguire se ušunjao i pogodio za izjednačenje. Baš u trenucima kada se činilo da će doći do podjele bodova na scenu je stupio Alex Iwobi. Istrčao je odlično, dobio loptu u kaznenom prostoru, prevario defanzivce Uniteda i ostavio Onanu nemoćnog. Fulham je odnio sva tri boda.

United je sada šesti sa 44 bodova, dok je Fulham 12, ima 32 bodova.

Aston Vila je u meču prepunom golova savladala Notingham Forest i nastavila pohod ka Ligi šampiona. Protagonisti pobjede bili su Olie Wtakins i Douglas Luiz. Forest se vratio na 3:2, ali je Bailey postigao četvrti gol i donio Vili nova tri boda. Crystal Palace je savladao Burnley u debiju trenera Olivera Glasnera rezultatom 3:0. Bilo je velike borbe u prvom poluvremenu, ali je domaćin slomio otpor Burnleyja i upisao pobjedu. Everton je iznenadio Brighton na „Ameks“ stadionu i golom Brentweitha u 73. minutu upisao vrlo važna tri boda u borbi za opstanak.