James pod istragom FA zbog vulgarnosti prema sudiji

Nogomet 27. sep 202319:02 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbalska asocijacija Engleske tereti kapitena Chelsea Reecea Jamesa za neprimjereno obraćanje prema sudijama po završetku meča šestog kola Premijer lige u kom su Plavci poraženi od Aston Ville rezultatom 1:0.

James zbog povrede zadnje lože već neko vrijeme nije na raspolaganju menadžeru Mauriciju Pochettinu, ali ga to nije spriječilo da se po završetku susreta sa Aston Villom u tunelu neprimjereno obraća sudijskom timu, koji je predvodio Jarred Gillett.

Chelsea je poražen pred svojim navijačima zahvaljujući pogotku Olliea Watkinsa u 73. minutu, a 15 minuta ranije je Jamesova zamjena, desni bek Malo Gusto, dobio je direktan crveni karton.

James je ponikao upravo u omladinskom pogonu Chelsea, a debi za prvi tim imao je kada je na klupi londonskog kluba bio Frank Lampard. Čitavu svoju karijeru proveo je kao Plavac, sa izuzetkom sezone 2018/19. kada je zablistao na pozajmici u Wiganu.

Klub sa Stamford Bridgea je nastavio sa katastrofalnim rezultatima kakve je bilježio i prethodne sezone – Chelsea je tek 14. na tabeli sa pet bodova, uprkos tome što napredna statistika tvrdi da su Plavci u svakom od prvih pet mečeva stvarali izglednije prilike od svojih protivnika.

Pochettino u narednom kolu neće moći da računa ni na napadača Nicolasa Jacksona, koji će meč sa Fulhamom propustiti zbog pet žutih kartona. Taj susret je na programu u ponedjeljak od 21 sat.