Još jedna senzacija u Njemačkoj: Trećeligaš predvođen bh. fudbalerom nakon Bayerna i Eintrachta eliminisao i Borussiju

Nogomet 13. mar 202408:23 0 komentara
JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN / AFP

Prije plasmana u polufinale i nove velike pobjede, Saarbruecken, trenutno deveta ekipa treće lige, pobijedila je Bayern u drugom kolu te Eintracht iz Frankfurta u osmini finala.

Nogometaši Saarbrueckena, koji inače nastupaju u trećoj njemačkoj ligi, napravili su novu senzaciju u tamošnjem DFB Pokalu, u četvrtfinalu su na domaćem terenu svladali Borussiju iz Moenchengladbacha 2-1.

Prije plasmana u polufinale i nove velike pobjede, Saarbruecken, trenutačno deveta ekipa treće lige, pobijedila je Bayern u drugom kolu te Eintracht iz Frankfurta u osmini finala.

Uvodna dva pogotka na ovom četvrtfinalu postignuta su na samom početku susreta. U osmoj minuti gosti su poveli golom Hacka, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Naifi. Golova potom nije bilo sve do 93. minute, a tada je sijevnuo domaći kontranapad te je Bruenke zabio za 2-1 i veliko slavlje domaćeg sastava i navijača.

Bh. fudbaler Kasim Rahibić za Saarbrucken igrao je prvo poluvrijeme nakon čega je zamijenjen.

Ranije su polufinale izborili Bayer iz Leverkusena, uvjerljivo vodeća ekipa Bundeslige ove sezone te dva drugoligaška kluba, Kaiserslautern i Fortuna iz Duesseldrofa.

U polufinalu, također u jednoj utakmici Bayer će dočekati Fortunu 3. travnja, dok će Saarbruecken gostovati kod Kaiserslauterna 2. travnja.