Jusić za zlata vrijednu pobjedu Slobode, borba za opstanak još komplikovanija

Nogomet 15. maj 202318:56 0 komentara
N1/F.Z.

U posljednjem meču 31. kola Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju dočekala Široki Brijeg, a meč je završen pobjedom Tuzlaka od 2:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Široki Brijeg. Napad sa desne strane je kreirao Kpan, sjajnim pasom je pronašao Ćavara koji ulazi u kazneni prostor, ali loše šutira.

U 10. minuti prvi udarac Slobode na utakmici. Kurtalić je šutirao sa velike udaljenosti pravo u golmana Josipovića. Nešto kasnije prijete domaći. Osmić je ubacio s lijeve strane, Komazec je bio najviši u kaznenom prostoru, ali njegov udarac glavom završava preko gola.

Bila je to poprilično skromna predstava obje ekipe u prvom poluvremenu, a do kraja prvog dijela zaprijetio je Radić sa 16 metara, no Bukvić bez većih problema zaustavlja šut.

Sloboda je preko Varešanovića zaprijetila početko drugog poluvremena, međutim bio je to mlak udarac. U 53. minuti penal za Tuzlake. Bekića je u kaznenom prostoru oborio Ćavar, fudbaleri gostiju su protestovali kao i klupa Širokog, a siguran izvođač penala bio je Stojan Vranješ.

Odmah nakon postignutog pogotka Sloboda je imala još jednu priliku. Alić je nakon dobrog prodora po lijevoj strani usposlio Osmića, ali ponovo loš udarac fudbalera domaće ekipe.

U 80. minuti hladan tuš za domaću ekipu. Oliveira je poslao dugu loptu sa centra terena, Bukvić je napustio svoj gol u namjeri da otkloni opasnost, ali je zakasnio i Radić je udarcem glavom zatresao mrežu za 1:1.

U finišu meča stativa spašava Slobodu poraza. Tomić je proslijedio loptu do Radića koji rezantnim udarcem pogađa stativu. Mnogo sreće imala je Sloboda u toj situaciji. Na kraju domaći ipak dolaze do tri boda. Alić je uposlio Jusić koji sjajno pogađa za 2:1 i veliko slavlje navijača.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPa