Juventus razbio ekipu Empolija za rast samopouzdanja

Nogomet 21. okt 202222:48 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa u prvoj utakmici 11. kola italijanskog prvenstva na "Allianz" stadionu pobijedili su ekipu Empolija rezultatom 4:0.

Crno-bijeli su ostvarili najubjedljiviji trijumf u sezoni i sa 19 bodova sedmi su na tabeli sa sedam bodova manje od vodećeg Napolija, koji u nedjelju gostuje Romi. Empoli je ostao na sredini tabele sa 11 bodova.

Torinska Stara dama povela je u 8. minutu pogotkom Moisea Keana na asistenciju Filipa Kostića. Srpskom reprezentativcu to je bila treća asistencija ove sezone u Seriji A.

Weston McKennie je u 56. minutu povećao vodstvo svog tima, a Adrien Rabiot je u finišu sa dva pogotka postavio konačnih 4:0 za treću pobedu Juventusa u prvenstvu u posljednje četiri utakmice.

Crno-bijeli u sljedećem kolu gostuju Lecceu, a Empoli dočekuje Atalantu.