Južna Koreja do polufinala golovima u 99. i 96. minutu, Son junak (VIDEO)

Nogomet 02. feb 202419:49 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Na primjeru fudbalera Južne Koreje može se zaključiti da u fudbalu zaista nije gotovo dok nije gotovo.

Nakon što su u osmini finala Azijskog kupa izbjegli poraz od Saudijske Arabije u 99. minutu, pa prošli na penale, danas u četvrtfinalu stigli su do izjednačenja u 96. minutu, a onda supersoničnim udarcem kapitena Heung.min Sona u 104. minutu surovo kaznili brojne promašaje “kengura“ pri vodstvu od 1:0.

Završeno je: Australija – Južna Koreja 1:2, 1:1 (1:0).

Momci trenera Jurgena Klinsmanna zaličili su na Španiju u drugom poluvremenu “blokbaster“ četvrtfinala turnira u Kataru, kada su krenuli u lov na vodstvo “Ozija“ iz finiša prvog dijela igre.

Tada su Australijanci naplatili jednu od brojnih grešaka Korejaca u dodavanju na svojoj polovini, tako da je Sonu i saigračima preostalo 45 i „kusur“ minuta za ofanzivu i pritisak na gol Marta Ryana.

U svemu tome, kako to obično biva, opasniji je bio tim koji se kompaktno i inteligentno branio.

Australija je prvu kolosalnu šansu da „završi“ protivnika imala u 53. minutu…

…a, šta tek reći za priliku koju u 2:0 u 84. minutu imao Mitchell Duke.

Uslijedilo je ono što prema nepisanom pravilu prosto mora – surova kazna.

Nakon što su bar 15 od 45 minuta u nastavku proveli u šesnaestercu protivnika i tek ponekad uspijevali da upute udarac, fudbaleri Južne Koreje dočekali su prvu grešku „kengura“ duboko u nadoknadi vremena kada je rezervista Luis Miller nepotrebno sapleo Sona u jednom naizgled bezazlenom prodoru ka korner liniji.

Hwangu nije trebalo reći dva puta. Namjestio je loptu na tačku i “izbrisao tačku sa i“ u ovom četvrtfinalu, produživši ga za pola sata.

A, kada su i drugi put izbegli eliminaciju sa ivice ambisa, Korejci prosto nisu mogli da ne prođu dalje – nastavili su da napadaju i u produžecima, pokazali su da su fizički bolje pripremljen tim i iz još jednog prekida zaradili ulogu velikog favorita protiv Jordana u borbi za veliko finale.