Kakav kiks Napolija, Empoli od 0:2 do 3:2 za osam minuta!

Nogomet 24. apr 202217:07 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Empolija napravili su veliki preokret protiv Napolija i pobijedili sa 3:2 u utakmici 34. kola Serije A.

Napoli je imao priliku da se pobedom u Empoliju približi vodećem Interu na dva boda zaostatka, ali je nakon sigurnog vodstva od 2:0 usledio nevjerovatan pad u igri Spalettijevog tima što su domaći fudbaleri iskoristili i neočekivano slavili protiv favorizovnih gostiju.

Napoli je vodio golovima Mertensa u 44. i Insignea u 53. minutu, propustio još nekoliko prilika da uveća prednost, a onda je u periodu od 80. do 88. minuta primio tri gola! Drugi poslije katastrofalne greške golmana Alexa Mereta.

Golove za Empoli postigli su Henderson u 80. i Pinamonti u 83. i 88. minutu.

U drugom meču igranom u istom terminu Bologna i Udinese igrali su neriješeno 2:2. Strijelci su bili Hickey u šestom i Sansone u 59. minutu za domaći tim, Udogie u 25. i Success u 46. minutu za goste iz Udina.