Kasimpaša bolja od Bešiktaša, Hajradinović postao najbolji asistent lige (VIDEO)

Nogomet 05. jan 202420:14 0 komentara
Kasimpasa/Facebook

U okviru 19. kola turske lige večeras su se sastali Besiktas i Kasimpasa, a puni plijen odnijeli su gosti rezultatom 1:3.

Do vodstva su došli gosti u 41. minutu, prvi gol postigao je Da Costa za 0:1 nakon asistencije Hajradinovića koji mu je dodao loptu, a ovaj se lijepo namjestio i pogodio.

Bh. veznjak Haris Hajradinović igra u fantastičnoj formi, a od večeras je sa sedam asistencija prvi asistent turske Super Lige.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1. Kilicsoy je pogodio pred odlazak u svlačionice. Drugo poluvrijeme donijelo je još dva gola u mreži domaćina. Da Costa je kompletirao hat-trick golovima u 80. i 83. minuti.

Kod domaće ekipe Amir Hadžiahmetović odigrao svih 90 minuta, a Besiktasu je ovo bio treći vezani poraz u ligi. Ranije su odigrana još dva susreta:

Gaziantep 2:2 Pendikspor i Antalyaspor 0:0 Alanyaspor