Katar kroz trosatnu dramu do polufinala Kupa Azije

Nogomet 03. feb 202419:43 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Reprezentacija Katara plasirala se u polufinale Kupa Azije pobjedom protiv Uzbekistana nakon boljeg izvođenja penala. Bilo je 1:1 nakon 90 i nakon 120 minuta, penalima 3:2.

Katar je poveo u 27. minutu, lopta je prevarila Yusupova i od njegovih ruku se odbila u gol.

Uzbekistan je do izjednačenja došao u 59. minutu, Khamrobekov je bio strijelac lijepog gola.

Nije bilo promjene rezultata u nastavku iako su oba tima imala po nekoliko dobrih prilika, kao i u produžecima, ali mreže su ostale mirne.

I ušlo se u penale, koji takođe nisu mogli da prođu bez drame ali su nam donijeli i nekoliko sjajnih odbrana.

Katar će u polufinalu igrati protiv Irana, a drugi polufinalni par čine Jordan i Južna Koreja.