Kiks Dortmunda, pobjede Uniona i Wolfsburga

Nogomet 26. aug 202317:47 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Superzanimljivo popodne, u Njemačkoj, u mečevima drugog kola Bundeslige. Svega jedna pobjeda domaćina, isti broj remija, tri trijumfa gostiju, od dva preokreta, kišu i sunce, obilježili su pet mečeva.

Odličan meč odigrali su Bochum i Borussija Dortmund.

Na kraju nije bilo pobjednika – 1:1. Vodio je Bochum od 13. Minuta, na asistenciju Vitteka, gol prednosti domaćem timu obezbedio je Kevin Stoger. Izjednačenje je uslijedilo u 56. minutu. Opalio je Malen sa 20 metara i uz lošu reakciju golmana Riemanna, iz mjesta, smjestio loptu u mrežu. Loša reakcija defanzivnog bloka domaćina, uz kiks provjerenog čuvara mreže, koštali su Bochum izjednačenja.

Najuzbudljivije poluvrijeme odigrali su Darmstadt i Union Berlin (1:3). Iskusniji gosti poveli su u četvrtom minutu, preko sjajnog Robina Gosensa. Neshvatljiv potez Aaronsona i dva žuta kartona za 15 minuta, automatsko isključenje u 21, najavili su uzbuđenja u nastavku. Počelo je brzopoteznim izjednačenjem Marvina Mehlema i završilo se sa dva gola Union Berlina za 1:3. I to za pet minuta – najprije Gosens u 34, potom i Behrens u 39.najavili su da iznenađenja u Darmstadtu neće biti.

Konačnih 1:4 postavio je Holanđanin Danilho Doekhi, na asistenciju raspoloženog Juranovića, sredinom drugog poluvremena. Glavom je smjestio loptu u mrežu, posle kornera sa desne strane.

Imali su fudbaleri Wolfsburga inicijativu tokom prvih 45 minuta u Kolnu, stvorili tri odlične prilike, ali bez dovoljno prisebnosti ispred mreže. „Jarčevi“ su odgovorili početkom drugog poluvremena, kao strijela zarila se lopta upućena od Waldschmidta u mrežu. Izjednačio je Wind, poslije odlične akcije „zelenih“ u 62. minutu. Majstorska egzekucija, iz srca kaznenog prostora, vratila je meč u egal fazu. Nije dugo trajalo, gužvu u kaznenog prostoru iskoristio je Wind i u 73. minutu obezbjedio izabranicima hrvatskog stručnjaka Kovača prednost – 1:2.

Preokret je viđen i u meču Heidenheima i Hoffenheima. Pogodio je Kramarić sa bijele tačke u 89. minutu, međutim, sudija je poništio prvi penal. Hrvatski fudbaler bio je precizan i drugi put za konačnih 2:3. Prethodno je bundesligaški debitant imao velikih 2:0. Strijelac Bestea iz sredine prvog poluvremena potom i asistencija, uz egezkuciju Pieringera, najavili su prvijenac novajlije.

Gosti se nisu predavali i za 13 minuta uspeli su da režiraju veliki preokret. Najprije Beier u 77, potom i Kaderabek u 80. obezbjedili su paklen finiš.

Golova i uzbuđenja, zanimljivo, najmanje je bilo u meču Freiburga i Werdera. Na uzbuđenje se čekalo do finiša, jedini pogodak za pobedu domaćina postigao je Philipp u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.