Kiks Szczesnya najavio poraz Juvea, šokantan autogol Gattija

Nogomet 23. sep 202320:33 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Juventusa prvi put ove sezone napustili su teren pognute glave pošto su poraženi u gostima protiv Sassuola u meču petom kola italijanske serije A.

Izuzetno loše veče za torinske crno-bijele u Reggio Emiliji završeno je rezultatom 4:2.

Sva tri gola u prvom poluvremenu postigli su domaći fudbaleri. Poveo je Sassuolo u 12. minutu pogotkom francuskog internacionalca Armana Laurientea nakon loše intervencije golmana „Stare dame“ Wojciecha Szczesnya. Protiv iskusnog čuvara mreže bilo je i loše vrijeme, kiša i neobična putanja klizave lopte, koja ga je očigledno prevarila – 1:0.

Juve je izjednačio autogolom Urugvajca Martiasa Vina u 21., poslije nabačene lopte Federica Chiese, ali je Sassuolo ponovo poveo sjajnim pogotkom Domenica Berardija nakon dobrog dodavanja Brazilca Matheusa Henriquea. Italijanskom reprezentativcu bio je to jubilarni 300. meč u Seriji A.

REUTERS/Alberto Lingria – Domeniko Berardi (Sasuolo)

Berardi je bio izuzetno raspoložen za igru. U 63. minutu majstorski je proigrao strijelca prvog gola, ali je ovog puta Lauriente loše šutirao, visoko preko gola.

Juve nije prikazao dobar fudbal, ali je Federico Chiesa sjajno reagovao u 78. minutu i uspio da izjednači rezultat, ali je samo četiri minuta kasnije Andrea Pinamonti vratio prednost Sassuola.

Mogao je domaći tim do četvrtog pogotka u 94. minutu, Defrel nije imao sreće, pogodio je prečku, ali je samo minut kasnije Federico Gatti postigao neshvatljiv autogol sa preko 20 metara za konačnih – 4:2 za Sassuolo.

Ovo je prvi poraz Juventusa nakon tri pobjede i jednog remija. Trenutno je četvrti na tabali Serije A sa deset bodova, dok je Sassuolo 11. sa šest.

U narednom kolu Juve dočekuje Lecce, dok Sassuolo gostuje Inter u Milanu.

Ranije tokom dana Milan je kao domaćin savladao Veronu sa 1:0.