KL: Hadžiahmetović i Bešiktaš doživjeli novi poraz, remi Ćivićevog Ferenca, Dinamo poražen u Češkoj

Nogomet 09. nov 202320:47 0 komentara
REUTERS/Dilara Senkaya

Fudbaleri Bešiktaša i Amir Hadžiahmetović skoro izvjesno neće vidjeti nokaut fazu Konferencijske lige poslije poraza od Bodo/Glimta, dok Ferecvaroš Eldara Ćivića poslije remija sa Genkom 1:1 i dalje je u igru za narednu fazu takmičenja.

Bodo/Glimt iznenadio je Bešiktaš u Turskoj. Faris Moumbagna pogađao je dva puta za norvešku ekipu, a poraz je ublažio Tayfur Bingol. Fudbaler Bosne i Hercegovine Amir Hadžiahmetović zabilježio je svih 90 minuta na ovom susretu.

Club Brugge i Lugano odigrat će drugi meč grupe večeras od 21 sat u Belgiji.

Povremeni bh. reprezentativac Eldar Ćivić također je odigrao cijeli meč u remiju Ferencvaroša sa Genkom 1:1. Fiorentine je u Leskovcu savladala Čukarički u drugoj utakmici grupe F, golom M'Bala Nzola.

Dinamo Zagreb je definitivno u krizi. Sastav Sergeja Jakirovića izgubio je golom Tomasa Choryja, poslije bizarnog penala od Viktorije u Plzenu. Nisu imali sreće Zagrepčani, jer je gol Sandra Kulenovića poništen u 94. minuti meča.

Astana i Ballkani nešto ranije podijelili su bodove u susretu bez golova.

Fares Chaibi osigurao je pobjedu Eintrachtu na gostovanju u Finskoj kod HJK Helsinkija, a PAOK i Abredeen podijelili su bodove odigravši 2:2 u Grčkoj.

Utakmica između Nordsjellanda i Spartaka iz Trnave završena je 1:1, a drugi meč grupe večeras odigrat će Fenerbahce našeg Edina Džeke protiv Ludgogretsa u Bugarskoj.