Kolašinac i Atalanta u četvrtfinalu, dominacija Liverpoola, nestvaran povratak Bayera u nadoknadi

Nogomet 14. mar 202423:09 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Umalo iznenađenje večeri u Leverkusenu! Poslije Milana, Marseillea, West Hama i Benfice plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbijedili su Liverpool, Atalanta, Roma i - Bayer! Farmaceuti su gubili od Qarabaga sa 2:1 do 93. minuta, a onda sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena uspjeli da proekrenu rezultat i pobjede sa 3:2.

Fudbalere Qarabaga dijelila je sudijska nadoknada vremena da se plasiraju u četvrtfinale nakon što su kao gosti vodili protiv Bayera u Leverkusenu i bili na pragu da nanesu lideru Bundeslige prvi poraz u sezoni!

Na kraju, meč na Bay Areni završen je šokantnim rezultatom 3:2, ali za Nijemce!

Gosti iz Azerbejdžana bili su totalni autsajderi još u prvoj utakmici kao domaćini, ali su tada odigrali neriješeno 2:2 (vodili 2:0). Večeras sličan epilog.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Poveli su u 58. minutu golom Zubira, a onda su četiri minuta kasnije ostali sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Kafarkulijev. Međutim, ubrzo preko Brazlca Juninha supliraju prednost za nevjerovatnih – 0:2!

Framaceuti su preko Frimponga uspjeli da smanje prednost u 72. minutu, ali do kraja meča uprkos opsadi gola nisu uspjevali da slome otpor gostiju. Sve do 93. minutu kada je Schick prvo izjednačio, a onda u 90+7. minutu postigao gol za pobjedu i plasman u Top 8 Lige Evrope..

REUTERS/Molly Darlington

Mašinerija Jurgena Kloppa, poslije 5:1 u prvom meču, nije stala ni u drugom pa su slavili i ubjedljivije 6:1.

Noć za Redse na Anfieldu obilježio je Mohamed Salah, koji je postigao jedan gol i upisao tri asistencije. Dva gola postigao je Gakpo, a po jedan Nunez, Clarck i Szoboslai.

Pobjeda Brightona protiv Rome do 1:0 u Engelskoj, nije bila dovoljna za prolaz, jer su Rimljani slavili u prvom meču 4:0.

Sead Kolašinac i njegova Atalanta izbacili su Sporting Lisabon. U prvom meču bilo je 1:1, a večeras je tim u Bergamu slavio 2:1. Kolašinac je odigrao cijelu utakmicu.