Kolašinac i društvo izbacili Liverpool, Leverkusen nastavio bajku, 44 vezana meča ne znaju za poraz

Nogomet 18. apr 202423:00 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Poznata su tri učesnika polufinala Evropa lige. Plasman u završnicu drugog po jačini UEFA takmičenja ostvarili su Atalanta, Roma i Bayer Leverkusen.

Seda Kolašinac odigrao je cijelu utakmicu u porazu Atalante od Liverpoola u Bergamu, ali Redsima 1:0 nije bilo dovoljno, da nadomjeste težak poraz na Anfieldu od 3:0.

Jedini gol za tim Jurgena Kloppa postigao je Mohamed Salah iz penala u 7. minutu.

REUTERS/Dylan Martinez

Xabi Alonso i njegova mašinerija Bayer Leverkusen, nastavili su bajku i sada su produžili niz nepobjedivosti na 44 vezana meča u svim takmičenjima ove sezone bez poraza.

Apotekari su remizirali sa West Hamom u Londonu 1:1. Za Čekićare je pogodio Antonio, a Frimpong je postavio konačnih 1:1 u 89. minutu meča.

Bayer ide dalje sa ukupnih 3:1, u Njemačkoj su slavili 2:0.

REUTERS/Alberto Lingria

Pellegrini i Dybala pogađali su u još jednoj pobjedi Rome nad Milano. Vučica sa ukupnih 3:1 ide dalje, a sastav Stefana Piolija imao je igrača više skoro sat vremena, jer je Čelik dobio crveni karton u 31. minuti. Sve što su uspjeli je gol Mattea Gabbije poslije dodavanja Rafaela Leaa.

Rossoneri nisu uspjeli adekvatno iskoristiti igrača više i eliminisani su iz takmičenja. Pocvrenio je i Theo Hernandezu sudijskoj nadoknadi.

REUTERS/Christian Hartmann

Meč Marseillea i Benfice na Velodromeu otišli su u produžetke.  Faris Moumbagna pogodio je za francuski sastav nakon 90 minute. Portugalska ekipa pobijedila je u prvom meču 2:1.

U polufinalima će igrati Leverkusen-Roma, a Atalanta i Kolašinac čekaju pobjedniak duela Marseille-Benfica.