Konferencijska liga: Fiorentina i Basel prošli dalje, Bodo Glimt ispao

Nogomet 23. feb 202323:01 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Večeras su odigrana preostala četiri meča u Konferencijskoj ligi, a prolaz u narednu fazu su izborili Fiorentina, Basel i Lech.

Fiorentina je na svom terenu dočekala Bragu, a meč je završen rezultatom 3:2. Portugalski tim je poveo sa 0:2, ali je Fiorentina uspjela preokrenuti rezultat u drugom poluvremenu. Strijelci golova za Viole bili su Mandragora, Saponara i Cabral.

Basel je u Švicarskoj savladao Trabzon rezultatom 2:0. Strijelci za Basel bili su Amdeuni i Zeqiri i sa ukupnih 2:1 prošli dalje.

REUTERS/Denis Balibouse

Nije mnogo uzbuđenja bilo viđeno u Poljskoj gdje je Lech savladao Bodo Glimt sa minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Ishak u 63. minuti.