Kup BiH: Posušje slavi Andru Babića, domaći u posljednjim sekundama do pobjede nad Slogom

Nogomet 28. feb 202417:54 0 komentara
FK Sloga/Facebook

Prva utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu "Mokri Dolac" između Posušja i dobojske Sloge završena je rezultatom 3:2.

U utakmici punoj uzbuđenja, više u drugom, nego u prvom poluvremenu, na kraju nije bilo pobjednika, te će pitanje prolaza u polufinale biti riješeno u uzvratnoj utakmici.

Prvo poluvrijeme bilo je povoljnije za goste, koji su uspostavili inicijativu i posjed lopte, a iz toga su stvorili nekoliko šansi, koje su na kraju krunisane i jedinim pogotkom u prvom poluvremenu.

Igrala se 17. minuta kada je Božičković primio loptu na 25 metara od gola Posušja nakon greške defanzivne linije domaćih, solo prodorom došao na ivicu šesnaesterca i snažnim šutem pod prečku u bliži ugao matirao golmana.

U drugom dijelu utakmice Kamenar i Begić su zamijenili Hanuljaka i Mandića, a naročito ova prva izmjena bit će bitna za dalji tok meča. Upravo je Kamenar u 61. minuti bio autor pogotka koji je utakmicu rezultatski vratio u potpuni egal, a samo pet minuta kasnije domaći su u potpunosti preokrenuli rezultat golom Petrovića.

Ipak, greške domaćih bile su prevelike, pa je iz jedne takve došlo izjednačenje Dobojlija. Posušani su izgubili loptu na vlastitoj trećini, golman Ilinčić je bio na ivici svog šesnaesterca, kada je lopta došla do Vidića koji je sa dvadesetak metara lobovao čuvara mreže domaćih i izjednačio na 2:2.

I kada su svi na stadionu mislili da će meč završiti remijem, odbijena lopta iz šesnaesterca Sloge došla je do Andre Babića, koji prekrasnim pogotkom u rašlje matira Šćekića za konačnih 3:2.

Bile su to posljednje sekunde utakmice, te za više od toga nije bilo vremena.