Kup BiH: Remi Borca i Sarajeva, odluka o polufinalisti se rješava u uzvratu

Nogomet 28. feb 202420:26 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Borca i Sarajeva odigrali su prvi četvrtfinalni susret Kupa Bosne i Hercegovine, a meč je završen nepopularnim rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme donijelo je dobar ritam utakmice i nekoliko prilika.

Nakon tri minute Sarajevo je imalo prvu šansu. Anđušić je šutirao pored gola, a samo dva minuta kasnije Odgovorio je Makarić, ali njegov šut je završio u rukama Ilieva.

Sarajevo je u prvih 20 minuta bilo aktivnije, ali je najbolju priliku u 22. minuti imao Borac. Grahovac je osvojio loptu u trećini terena Sarajeva, ušao je u šesnaesterac i šutirao, ali je sjajno odbranio Iliev.

Samo minut kasnije Kvržić se našao u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac sa osam metara otišao preko gola Sarajeva.

Zatim je odgovorilo Sarajevo. Oliveira je u 26. minuti pobjegao svojim čuvarima, i iskosa šutirao sa desetak metara, ali je poslao loptu pored gola Borca.

Samo dva minuta kasnije prečka je spasila gol domaćih. Po desnoj strani je pobjegao Kyeremeh, silovito šutirao, ali je loptu zakačio Milošević, te se lopta odbila od prečku.

FK Sarajevo

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti Domaći su tražili jednaesterac nakon centaršuta Kvržića, kojeg je možda rukom zaustavio Julardžija. Sudija Irfan Peljto se nije oglasio.

Antiklimaks i mali incident u drugom poluvremenu

Drugi dio utakmice nije počeo furiozno poput prvog, Borac je preuzeo kontrolu nad loptom, ali je Sarajevo imalo prvu šansu u drugom dijelu. Kyeremeh je u 56. minuti izveo aut direktno ubacivši loptu u šesnaesterac, Penaranda je pokušao makazicama šutirati, ali je lopta otišla pored gola.

VEZANE VIJESTI

Nakon toga bez uzbuđenja do 66. minute, kada je Borčev rezervista Vuković pobjegao Kyeremehu na lijevoj strani šutirao iskosa na prvu stativu, ali je Iliev ponovo bio na mjestu.

Pet minuta kasnije Sarajevo je odgovorilo. Nakon dodavanja Hasića sa desne strane Matanović je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac bio mlak i završio je u rukama golmana Miloševića.

Ritam meča je nastavljao padati u nastavku utakmice, a najviše vrijedan pažnje bio je incident koji se dogodio deset minuta pred kraj utakmice. Nekoliko igrača jednog i drugog tima ušli su u klinč zbog prekršaja na polovini Borca, a Peljto je morao smirivati situaciju, te podijelio četiri žuta kartona.

Jedina prilika vrijedna pažnje bio je Šut Vranješa koji je pokušao iz voleja u 94. minuti, ali je Iliev i taj udarac odbranio.