Kup Turske: Nakon Fenera ispao i Galatasaraj (VIDEO)

Nogomet 29. feb 202421:12 0 komentara
screenshot

Nema kraja iznenađenjima u Kupu Turske. Poslije Fenerbahčea veliki šamar dobio je i najveći rival Galatasaray.

Fudbaleri Galatasaraya eliminisani su u četvrtfinalu od ekipe Fatih Karagumruka pošto su kao domaćini pred svojim navijačima poraženi sa 2:0.

Prvi gol postigao je Brazilac Maicon već u šestom minutu na dodavanje Ryana Mendesa.

Sve dileme oko pobednika riješio je asistent kod vodećeg pogotka, Ryan Mendes, sjajno je fudbaler sa Zelenortskih Ostrva šutirao u 84. minutu.

Fatih Karagumruk je plasmanom u polufinale ostvario najveći uspjeh u historiji. U borbi za finale rival će mu biti Trabzonspor, pošto je taj tim dan ranije golom Edina Višće eliminisao tim Bašakšehira.

U utorak je Ankaragucu priredio veliko iznenađenje i eliminisao Fenerbahče nakon ubjedljive pobjede od 3:0. Ankaragucu će u drugom polufinalu igrati protiv ekipe Bešiktaša, koja je bila bolja od Konye.