Kup Turske: Trabzon i Besiktas preokretima do četvrtfinala

Nogomet 08. feb 202421:37 0 komentara
Bitexen Antalyaspor

Dva vrlo zanimljiva meča osmine finala Kupa Turske viđena su večeras.

Trabzonspor i Bešiktaš su opravdali uloge favorita u mečevima osmine finala Kupa Turske, ali su oba tima plasman u narednu rundu ostvarila poslije dosta muka.

Najprije se to dogodilo Trabzonu, koji je gostovao Genclerbirligiju, a za plasman u četvrtfinale favorizovanom timu bilo je potrebno 120 minuta igre – 2:1 (1:1).

Domaći su poveli prelijepim golom mladog Bostana u 14. minutu, ali je Trabzon uspio da stigne do produžetaka, s obzirom na to da je u 96. minutu izjednačio Elmali, na asistenciju iskusnog Belgijanca Meuniera.

Kad su već na taj način došli do dodatnih 30 minuta, gosti su imali veliku psihološku prednost, a to su krunisali golom Trezegueta u 109. minutu, za plasman u četvrtfinale.

Poslije preokreta je slavio i Bešiktaš, koji je slavio na gostovanju Antalyasporu – 2:1. Domaći su došli do prednosti u 30. minutu, kad je pogodio Bytyqi.

Ali, u završnici susreta na scenu je stupio Kongoanac Muleka, koji je najprije izjednačio u 70., a potom u 88. minutu riješio pitanje pobjednika. Pored Trabzona i Bešiktaša, još ranije su plasman u četvrtfinale ostvarili: Konyaspor, Bašakšehir, Karagumruk, Ankaragucu, Galatasaray i Fenerbahče.