Kvaradona i Osimhen za novu dominaciju Napolija

Nogomet 19. mar 202317:08 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Napolija nastavljaju da pobjeđuju u Seriji A, pošto su u 27. kolu savladali Torino u gostima sa 4:0.

Napolitanci su već u devetom minutu došli u vodstvo, posle sjajnog skoka Victora Osimhena i gola glavom poslije kornera Zielinskog.

Imali su potom Bikovi dvije dobre šanse u jednoj akciji – Meret je odbranio snažan udarac Ricija, a Sanabrija je odbitak sproveo do stative.

U 35. minutu Napoli je duplirao prednost, pošto je iz jedanaesterca bio siguran Khvicha Kvaratshkelija. Gruzijac je i iznudio penal nakon što je na njemu nespretno startovao Linnety.

Pitanje pobjednika definitivno je rešeno u 51. minutu – Kvaratshkelija je petom ostavio za Oliveiru, čiji centaršut je na drugoj stativi sačekao Osimhen i postigao još jedan gol glavom.

Tanguy Ndombele, pozajmljeni igrač Tottenhama, bio je strijelac u 68. minutu, njegov debitantski gol u Seriji A, a zicer mu je pripremio Kvaratshkelija.

To je bio konačni rezultat i 24. trijumf Napolija ove sezone.