La Liga: Tri gola Danjume za pobjedu Villareala

Nogomet 19. feb 202216:17 0 komentara
Isabella BONOTTO / AFP

Fudbaleri Villarreala pobijedili su Granadu na gostovanju sa 4:1 u 25. kolu La Lige, uz hat-trick Arnauta Danjume, i nastavili borbu za Ligu prvaka.

Trećim trijumfom u posljednja četiri meča, Žuta podmornica je došla na četvrto mjesto sa 39 bodova. Isti broj poena imaju petoplasirana Barcelona (dva meča manje) i šestoplasirani Atletico (meč manje).

Na bod od Villarreala nalazi se i sedmoplasirani Sociedad (dva meča manje), pa do kraja sezone možemo očekivati izuzetno žestoku borbu za ulazak u eltni rang.

Granada je upisala peti poraz zaredom i pred njom je grčevita borba za opstanak. Trenutno je 17. sa 24 boda, četiri više, uz meč više, od prvog ispod crte Alavesa.

Ekipa Unaija Emerija je blickrigom u prvom poluvremenu stekla dva gola prednosti zahvaljujući Arnautu Danjumi. Nizozemac je bio precizan u 35. iz penala i 39. minutu.

Nadu domaćinu vratio je Luis Milla pogotkom iz jedanaesterca u 61. minutu, ali je Danjuma iz još jednog penala u 81. došao do hat-tricka i otklonio sve dileme.

Konačan rezultat postavio je Moi Gomez u dubokoj nadoknadi.

Viljareal u sljedećem kolu čeka Espanyol 27. februara. Pet dana ranije ugostit će Juventus u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Granada 28. februara igra sa Cadizom na svom terenu.