Lukaku se upisao u strijelce, ali je Roma ostala bez pobjede

Nogomet 24. sep 202322:55 0 komentara
REUTERS/Alberto

Posljednji meč koji je bio na programu u nedjelju u okviru petog kola Serije A, odigran je na "Olimpijskom stadionu“ u Torinu, gdje je domaćin igrao protiv Rome. Duel je završen rezultatom 1:1 (0:0), a "Vučica“ ima za čime da žali jer je ekipa iz prijestolnice bila ta koja je došla u vodstvo.

Torino ima osam, a ekipa Josea Mourinha pet bodova poslije prvih pet kola Calcia.

Poslije upečatljivo nezanimljivog prvog poluvremena, oba tima zaigrala su direktnije u nastavku. Roma je došla u vodstvo – u 68. minutu Romelu Lukaku iskoristio je precizno dodavanje Rasmusa Kristensena i sigurnim udarcem matirao Vanju Milinković-Savića.

Nastavlja se izuzetno efikasna serija najboljeg strelca u historiji belgijske reprezentacije. Duel sa Torinom bio je četvrti uzastopni na kojem je Lukaku postigao pogodak. Prvo je u dresu državnog tima dao Estoniji dva gola u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, potom je dao gol u “razbijanju“ Empolija u Seriji A, a u prethodnom nastupu je dao gol Šerifu u Tiraspolju u Ligi Evrope.

Torino ipak stiže do boda u 85. minutu, a strelac je bio Duvan Zapata. Iskusni Kolumbijac postigao je svoj drugi gol u sezoni, a asistent mu je bio srpski vezista Ivan Ilić.

U narednom kolu Torino će na “Olimpiku“ gostovati Laziu, a Roma će gostovati Genoi.