Lazio slomio Celtic u završnici, minimalac Shakhtara protiv Antwerpa

Nogomet 28. nov 202320:37 > 20:41 0 komentara
REUTERS/Cathrin Mueller

Fudbaleri Lazija i Celtica odigrali su meč 5. kola grupne faze Lige prvaka, a krajnji rezultat glasio je 2:0, dok je Shakhtar savladao Antwerpa rezultatom 1:0.

Rimljani su početkom utakmice bili aktivniji i tražili su vodstvo. U 4. minuti Isaksen je serijom driblinka došao u dobru poziciju, ali njegov šut lako je odbranio Joe Hart.

Samo minut kasnije došla je i prva šansa za Škote. Furuhashi je primio loptu na rubu šesnaesterca i snažno šutirao, ali je svoje umijeće pokazao i Provedel i sjajno odbranio.

U 10. minuti Guendouzi je uputio centaršut, lopta došla do Felipe Andersona koji je poslao loptu preko gola.

Nakon toga ritam meča ostao je visok, ali nije bilo većih šansi. Lazio je i dalje bio aktivniji, dok se Celtic ograničio na pokušaje iz tranzicije.

Gustav Isaksen je u 28. minuti pokušao sa velike distance, ali su defanzivci Celtica uspjeli izblokirati njegov udarac.

Deset minuta kasnije pokušao je i Rovella dalekometnim šutem, ali je bio neprecizan, pa je lopta otišla visoko preko gola.

Posljednje uzbuđenje prvog poluvremena bio je korner Luis Alberta, koji je pokušao pogoditi gol Joea Harta direktno iz kornera, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže.

REUTERS/Alberto Lingria

U drugom dijelu Lazio je nastavio napadati, ali su prvu šansu imali gosti. Kyogo Furahashi je u 49. minuti se namjestio na ivici šesnaesterca LAzija, ali je bio zamalo neprecizan.

Odgovorio je LAzio tek u 61. minuti. Felipe Anderson je odigrao dobro dodavanje koje je pokupio Gustav Isaksen, ali nije uspio pogoditi. Njegov udarac unutar šestnaesterca je otišao malo pokraj desne stative.

U 70. minuti Cameron Carter-Vickers bio je najviši u skoku nakon kornera ali je Provedel ponovo sjajnom reakcijom spasio Lazio od primljenog pogotka.

Lazio je pokušava sve češće pokušavao doći do gola, a na kraju su uspjeli u 82. minuti, kada je na odbijeni šut Isaksona pokupio rezervista Ciro Immobile i dao Laziju prednost.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Samo dva minuta kasnije Immobile je ponovo pogodio. Na ivici šesnaesterca primio je dodavanje Lazzarija, okrenuo se prema golu i lijevom nogom drugi put matirao Harta.

Immobileov drugi pogodak pogledfajte OVDJE.

Do kraja je sudija Meler dosudio jedanaesterac za Celtic, ali je nakon pregleda ponovljenog snimka poništio svoju odluku, te se rezultat do kraja nije mijenjao.

Lazio je sada privremeno prvi u grupi E sa 10 bodova, dva više od Atletica, ali i sa utakmicom više.

Shakhtar potvrdio kvalitet protiv Antwerpa

Nakon početnog ispitivanja snaga na prvu priliku čekali smo do treće minute susreta. Newerton se našao u kaznenom prostoru Antwerpena, neometan šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

JOŠ SPORTA

Prvu priliku za Antwerpen vidjeli smo u osmoj minuti. Vincent Janssen je primio loptu u kaznenom prostoru i šutirao, ali blokirao je to defanzivac Shakhtara.

Nominalni domaćin do prednosti stiže u 12. minuti susreta. Matvilenko je primio centaršut i glavom matirao protivničkog golmana.

Pokušavali su gosti nakon toga u dva navrata preko Janssena, ali se rezultat nije mijenjao.

Zubkov je u 31. pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pokraj stative.

Novu veliku šansu za ukrajinski tim imao je Georgiy Sudakov u 41. minuti susreta. Naletio je na jednu odbijenu loptu, šutirao glavom, ali je lopta otišla iznad prečke.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 56. minuti. Tada je Azarovi primio jedan pas na rubu kaznenog prostora, silovito šutirao, ali je udarac završio na prečki protivničkog gola.

Novi okvir gola zatresao se u 61. minuti. Ovoga puta je šutirao Stepanenko sa nekih 20 metara, ali ni ovoga puta nije bilo sreće.

Minut kasnije Arbnor Muja je na drugoj strani napravio lijep solo prodor, nanizao nekoliko protivničkih igrača, ali je u trenutku kada je trebao da šutira bio neodlučan i protivnički tim mu je oduzeo loptu.

Nakon toga je Vermeen pokušao s velike udaljenosti, ali je njegov udarac izblokiran.

Nisu uspjeli gosti stići do gola, pa je tako Shakhtar upisao velika tri boda koja će ih ostaviti u igri za prolaz dalje.

Shakhtar je 3. na tabeli grupe H, sa 9 bodova, isto koliko imaju Barcelona i Porto. Ovi timovi igraju svoj meč od 21 sat. Antwerpen je posljednji bez bodova.