Leipzig nastavio potjeru za vodećim tandemom Bundeslige (VIDEO)

Nogomet 16. dec 202321:04 0 komentara
RB Leipzig/Facebook

Fudbaleri Leipziga ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u Bundesligi i nastavili su potjeru za vodećim Bayerom iz Leverkusena.

Leipzig je u derbiju 15. kola pred svojim navijačima savladao Hoffenheim rezultatom 3:1 i sada na trećoj poziciji ima četiri boda manje i meč manje od Bayera. Hoffenheim je šesti sa 23.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, ali su viđena dva pogodka – po jedan na obje strane.

Domaći su poveli u 34. minutu drugim golom u sezoni Lukas Klostermanna, a izjednačio je Ozan Kabak u 42. Turskom fudbaleru to je bio trreći pogodak u Bundesligi.

Bukovi su u drugom poluvremenu bili mnogo bolji tim i to se odmah odrazilo na rezultat. Rezervista Emil Forsberg je u 71. minutu zatresao mrežu gostiju i to mu je bio tek drugi gol u sezoni, a Mohamed Simakan je ubrzo prvencem u prvenstvu Njemačke postavio konačnih 3:1.

Leipzig u sljedećem kolu gostuje Werderu, a Hoffenheim dočekuje Darmstadt.