Lens može i sa desetoricom, smiješi im se Liga šampiona

Nogomet 12. maj 202323:18 0 komentara
REUTERS/Johanna Geron

Lens je bio na velikim mukama u duelu protiv Reimsa, ali je poslije preokreta došao do zlata vrijedne pobjede – 2:1.

Lens je zadržao drugo mjesto, koje garantuje plasman u grupnu fazu Lige šampiona, pobjedom na domaćem terenu protiv rasterećenog Reimsa. I to poslije dosta uzbuđenja.

Nije počelo baš najbolje za domaći tim, u 19. minutu ostali su sa desetoricom na terenu, isključen je Danso. Ujedno, jedanaesterac je, izveden tek četiri minuta kasnije, realizovao Balogun.

No, dobili su i domaći penal, u 40. minutu iskoristio ga je za izjednačenje Frankowski. Iako sa igračem manje, Lens je bio opasniji rival, a do kraja meča preokret je donio Fofana, pogotkom u 55. minutu.