Leotar slavio pobjedu u derbiju začelja, borba za opstanak sve zanimljivija

Nogomet 13. maj 202318:52 0 komentara
Facebook/Tuzla City

U jedinoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Premijer lige BiH Leotar je na Policama dočekao Tuzla City u derbiju začelja, a meč je završen pobjedom Trebinajca od 3:2.

Prvi su u vodstvo stigli fudbaleri gostiju. Igrala se 10. minuta kada je Subašić centrirao iz kornera, a Nikitin se najbolje snalazi i pogađa mrežu. Samo tri minute kasnije Leotar poravnava rezultat preko Čavića koji je udarcem sa distance pogodio za 1:1.

U finišu prvog dijela Tuzlaci ponovo stižu u vodstvo. Nakon jednog centaršuta, Hadžić je bio najviši u skoku za 1:2. Minut prije kraja prvog poluvremena domaći preko Milića izjednačili na 2:2.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom dijelu imao je Čavić, ali njegov udarac ide iznad prečke gola gostiju. Tuzla City je od 66. minute igrala sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Hasanbegović.

Leotar do vodstva stiže u 76. minuti. Nakon jednog prekida lopta pada u peterac, Uzelac vara Barcolu za 3:2 što je bio konačan rezultat susreta.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad