Liga nacija: Aymbetov donio pobjedu Kazahstanu, Latvija ubjedljiva protiv Andore

Nogomet 03. jun 202219:58 0 komentara
REUTERS/Pavel Mikheyev

Fudbaleri Kazahstana pobjedom su otvorili ovogodišnje učešće u Ligi nacija. Na svom terenu savladali su, u okviru Grupe C Divizije 3, Azerbejdžan.

Kazahtstan je pobjedu upisao rezultatom 2:0 (0:0).

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi za samo sedam minuta Kazahstan dva puta zatresao mrežu gostiju.

Oba gola postigao je Aymbetov – u 50. i 57. minutu.

Kazahstan u ponedeljak gostuje Slovačkoj, a Azerbejdžan će ugostiti Bjelorusiju.

Liga D Lige nacija donijela je meč Latvije i Andore, a Latvijci su slavili ubjedljiv trijumf 3:0.

Roberts Uldrikis doveo je domaćina u vodstvo poslije devet minuta igre, što je bio i rezultat prvog dijela.

REUTERS/Ints Kalnins

Mreže su mirovale u nastavku do posljednjih devet minuta utakmice, kada je Latvija sa dva brza gola riješila pitanje pobjednika. Prvo je u 81. minuti Uldrikis drugim golom na meču udvrostručio prednost, da bi Janis Ikaunieks iz penala samo minut kasnije postavio konačnih 3:0.

U drugom meču Lige D od 20:45 igraju Moldavija i Lihtenštajn.