Liga prvaka: Barcelona implodirala na Monjuicu, Milioneri okrenuli Jorgandžije (VIDEO)

Nogomet 16. apr 202423:00 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri PSG-a plasirali su se u polufinale pobjedom od 4:1 nad Barcelonom u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka koji je odigran na stadionu Monjuic, a Borussia Dortmund uspjela je "okrenuti" Atletico Madrid pobjedom od 4:2 na svom Westfallenu.

Barca povela, pa implodirala

Barcelona je bolje otvorila meč iako se agresivnija igra zbog rezultata iz prvog meča očekivala od PSG-a. Katalonci su poveli u 12. minutu golom Raphinhe nakon sjajnog prodora i dodavanja Lamine Yamala.

Gol Raphinhe pogledajte OVDJE.

Iz izuzetno komotne pozicije Barcelona je od gotovog u 30. minuti napravila veresiju. Barcola je izbio sam pred Ter Stegena, a Araujo ga je faulirao, zbog čega je dobio direktan crveni karton i tako je Barca ostala sa igračem manje, što je PSG iskoristio devet minuta kasnije.

Barcola je odlično prodro po lijevoj strani, sjajno ubacio loptu u šesnaesterac, a spremno ju je dočekao Dembele koji ju je zakucao u gol za 1:1.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Pri rezultatu 1:1 otišlo se na poluvrijeme.

REUTERS/Albert Gea

Barcelona je možda s početka utakmice bila bolje raspoložena za utakmicu, ali je crveni karton Arauja sve promijenio, te su katalonci na početku drugog dijela bili prisiljeni da se brane.

Kružili su parižani oko zone Barcelone i skoro pogodili kada je Hakimi u 49. minuti šutirao sa distrance, Ter Stegen je loše procijenio let lopte i jedva uspio sačuvati svoju mrežu.

Još jednu stopostotnu šansu imali su fudbaleri PSG-a u 62. minuti. Mbappe je poslužio Ruiza, koji je iskosa imao sjajnu šansu za pogodak, ali je lopta prošla pored stative gola Barcelone.

Ipak, kapitulirao je Ter Stegen u 54. minuti. Nakon kratko izvedenog kornera Parižana, lopta je došla do Vitinhe, koji je šutirao sa dvadesetak metara i savladao Ter Stegena za šok na “Monjuicu”.

Gol Vitinhe pogledajte OVDJE.

Barcelona je nakon gola dodatno oslabljena nakon što je poslije gola zbog udaranja reklame crveni karton dobio i trener Blaugrane Xavi Hernandez, a nedugo nakon toga još jedna osoba u stručnom štabu Barce također je “pocrvenila”.

Krah Barcelone došao je u 59. minuti kada je Joao Cancelo u šesnaestercu oborio Dembelea, a sudija Kovacs pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Kylian Mbappe za vodstvo PSG-a od 3:1.

Gol Mbappea pogledajte OVDJE.

Imala je Barca priliku vratiti jedan gol zaostatka, to bi ih poslalo u produžetke, ali je nakon centaršut Raphinhe sjajno reagovao Donnarumma.

Do kraja je PSG samo ovjerio pobjedu novim golom ponajboljeg fudbalera današnjice, Kyliana Mbappea, koji je došao nakon kontranapada u 89. minuti.

Taj gol pogledajte OVDJE.

Drama u Dortmundu pripala “Milionerima”

U drugoj utakmici koja je odigrana na Westfallenu Borussia iz Dortmunda morala je baciti sve karte u napad i nakon pola sata uspjela povesti.

Tačnije, u 34. minuti najprije je pogodio Brandt na asistenciju Hummelsa, samo pet minuta kasnije Maatsen je udvostručio vodstvo nakon dodavanja Sabitzera.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, ali su Milioneri u nastavku ispustili prednost u manje od 20 minuta.

Najprije je Hummels proslijedio loptu u vlastitu mrežu za 2:1, a u 64. minuti Angel Correa je u poravnao rezultat na 2:2.

Kada se činilo da “Jorgandžije situaciju imaju čvrsto pod kontrolom ui samo tri minute raspala se njihova igra.

Najprije je u 71. minuti FUllgrug pogodio na asistenciju Sabitzera, a tri minute kasnije sam Sabitzer, apsolutni igrač utakmice, pogodio je za 4:2 na opšte oduševljenje njemačke publike.

Barcelona i Borussia su se tako plasirali u polufinale Lige prvaka, a u polufinalu će igrati upravo ova dva tima.

Sutra se igraju preostala dva polufinala. Bayern će biti domaćin Arsenalu (prvi meč završen 2:2), dok će na Etihadu igrati Manchester CIty i  Real Madrid.