Liga prvaka: Inter slomio otpor Atletica, Arnautović donio slavlje Italijanima (VIDEO)

Nogomet 20. feb 202422:54 0 komentara
REUTERS/Claudia Greco

Fudbaleri Intera savladali su Atletico Madrid u prvom meču osmine finala Lige prvaka na stadionu Giuseppe Meazza a krajnji rezultat glasio je 1:0.

Utakmica je u prvih nekoliko minuta protekla bez velikih uzbuđenja. Inter je pokušavao kreirati igru, ali je notorno čvrsta odbrana ekipe Diega Simeonea osujetila sve napadačke ideje Neroazzurra.

Prvu pravu priliku imali su gosti iz Madrida u 12. minuti. Samuel Lino je zaprijetio unutar kaznenog prostora, ali je njegov šut otišao desno od gola Sommera.

VEZANA VIJEST

Samo minut kasnije odgovorio je Inter. Pred šesnaestercem Jorgandžija jedna lopta se odbila do Lautara Martineza. Oklijevao je trenutak previše Argentinac, te je njegov šut iz dobre pozicije na kraju izblokiran.

U 19. minuti Atletico je ponovo mogao do gola. Hermoso, je uputio snažan udarac sa ivice šesnaesterca, ali pored gola, pa je rezultat ponovo ostao nepromijenjen.

Na novu šansu čekali smo do 27. minute. Defanzivac Alessandro Bastoni se našao u dobroj prilici poslije odbijene lopte na ivici šesnaesterca, ali njegov šut lijevom nogom nije bio dovoljno precizan. Koliko god stvarali, fudbaleri Intera do tog trenutka nisu niti jednom gađali u okvir gola Atletica, a kada to i jesu učinili, u 36. minuti preko Martineza, Oblak nije imao problema da zaustavi njegov udarac.

REUTERS/Alessandro Garofalo

Slična situacija pred kraj poluvremena, kada je tukao Marcus Thuram. Njegov šut je bio nizak, imao je dovoljno snage, ali je bio upućem po sredini gola, pa je ponovo loptu hvatao Oblak.

Na poluvrememnu je ostalo 0:0.

Jači pritisak Intera u nastavku

MIjenjao je Inzaghi početkom drugog poluvremena. Thuram je izašao iz igre, Arnautović zauzeo njegovo mjesto. Upravo je Austrijanac balkanskih korijena imao šansu na startu drugog poluvremena. Igrala se 46. minuta. Arnautović se sjurio u šesnaesterac i stigao centaršut Dimarca sa lijeve strane, ali je udarac iz voleja bio neprecizan.

Atletico je zaprijetio u 56. minuti. Nakon sjajne kombinacije po lijevoj strani lopta je u šesnaestercu došla do Lina koji je sa 7 metar očajno šutirao.

Samo dva minuta kasnije Llorente je bio u prilici. Da je uspio doći do lopte teško da bi Sommer imao ikakve šanse da spasi šansu. Srećom po njega De Vrij je u odsudnom trenutku izbio loptu ispred ofanzivca Jorgandžija.

Sljedeća šansa je bila Interova, i to najbolja na utakmici. U 67. minuti Arnautović je odigrao dupli pas sa Lautarom Martinezom. Austrijanac je primio loptu na petercu i neshvatljivo zapucao loptu iznad prečke.

Nastavljao je pritiskati Inter. Igrao se 88. minut kada je Calhanoglu uputio centaršut sa desne strane. Sjajno je skočio Martinez i glavom šutirao prema golu, ali fantastičnom intervencijom odbranio je Jan Oblak.

Samo minut kasnije Inter je poveo. Nakon greške odbrane Atletica u šansi se našao Martinez. Iz izgledne prilike je šutirao, odbranio je Oblak, ali lopta se odbila na lijevu stranu do Arnautovića koji iz prve prosljeđuje loptu u mrežu.

Gol Marka Arnautovića pogledajte OVDJE.

Odgovor Atletica došao je minut kasnije kada je Lino, najopasniji igrač Madriđana, sa 25 metara za malo šutirao pored desne stative gola Sommera.

U završnici meča Atletico je preuzeo inicijativu u nadi da će doći do izjednačenja, a Morata je u 88. minuti imao šansu da glavom matira Sommera, nadskočio je De Vrija, ali je loše zahvatio loptu koja je otišla u gol aut.

Uzvratni meč igra se za 14 dana na stadionu Wanda Metropolitano.