Liga prvaka: Osimhen spasio Napoli poraza protiv Barcelone, Arsenal pao u posljednjim minutama

Nogomet 21. feb 202422:55 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Dva meča osmine finala Lige prvaka, odigrana su večeras u Italiji i Portugalu.

Napoli je na stadionu Diego Armando Maradona dočekao Barcelonu, a utakmice je završena bez pobjednika 1:1.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a konkretniji su bili gostiji iz Katalonije.

Na isteku sat vremena igre, Pedri je sjajno “podvalio” loptu za Lewandowskog, koji matira Mereta za 0:1 i vodstvo Barce.

Petnaest minuta kasnije, Anguissa je asistirao za Osimhena, a Nigerijac postavlja konačnih 1:1.

REUTERS/Remo Casilli

U drugom susretu Porto je ugostio Arsenal na Dragao stadionu. Domaći su slavili minimalnu pobjedu, tako da će se sve rješavati u revanšu na Emiratesu.

Samo dva udarac u ovkir gola, vidjeli smo u Portugalu, a oba su uputili fudbaleri Porta, od kojih je jedan završio iza leđa Raye u 94. minuti. Strijelac za veliki pobjedu Porta bio je Galeno u 94. minutu meča, kada je majstorski pogodio mrežu Topnika.