Lille i Lyon podijelili bodove u derbiju kola

Nogomet 10. mar 202322:56 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

U 27. kolu Ligue 1 Lille je na svom terenu dočekao Lyon, a meč je završen neriješenim rezultatom 3:3.

U izuzetno nezanimljivom prvom poluvremenu nije viđeno mnogo toga. Lille je imao blagu dominaciju, ali bez većih prilika.

No, u drugom poluvremenu postignuto je šest golova. Lille je poveo u 46. minuti preko Davida, a isti igrač je u 61. minuti doveo Lille u prednost od dva gola. Međutim, Lyon se nakon toga budi te Barcola postiže gol za 2:1.

Lille povećava prednost u 79. minuti, a drugi penal na utakmici je realizirao David. Gosti se nisu predali i do kraja susreta su uspjeli izvući bod. Prvo je za 3:2 pogodio Lacazzete da bi isti igrač u samom finišu meča postigao pogodak za poravnanje.