Livaković i Kovačić heroji Hrvatske u vrućoj Bursi!

Nogomet 28. mar 202322:50 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Hrvatska nogometna reprezentacija oporavila se od kiksa protiv Walesa u Splitu. Na teškom gostovanju u Bursi pobijedila je Tursku 2:0 i dovela se u komforan položaj uoči nastavka kvalifikacija...

Dominik Livaković i Mateo Kovačić koji se dva puta našao u pravo vrijeme na pravom mjestu bili su dovoljni da Hrvatska upiše veliku pobjedu u gostima kod Turske.

Hrvatska je u prvom poluvremenu puno griješila, pogotovo u dodavanjima na vlastitoj polovici. Iz jednog takvog, pogrešnog koje je uputio Brozović, lopta je došla do Özcana. Ovaj je uposlio Ündera koji je izašao sam na Livakovića, no naš golman obranio je njegov pokušaj.

U desetoj minuti opet je Livaković spasio, tada nakon udarca Aktürkoglua, a minutu kasnije istom turskom igraču poništen je gol zbog zaleđa nakon kornera, opravdano.

Vatreni su preživjeli taj početni jako loš period, a onda je došla 20. minuta. Hrvatska je dopremila loptu do kaznenog prostora Turske, Perišić i Pašalić su kombinirali, a na odbijenu loptu natrčao je Mateo Kovačić i s točno 11 metara poentirao za 1:0.

Ni u narednim minutama Hrvatska nije djelovala uvjerljivo, ali zato ni Turska više nije bila toliko opasna kao u početku. U završnoj akciji poluvremena Hrvatska je povisila vodstvo novim golom Kovačića. Tada su pogriješili Turci. Modrić je potom izbacio u sjajnu šansu Pašalića, njegov je udarac obranio Günok, no opet je na pravom mjestu u pravo vrijeme bio veznjak Chelseaja koji je iz blizine progurao loptu u praznu mrežu.

Početkom drugog dijela Pašalić je imao zicer na pladnju u 58. minuti nakon asistencije Modrića, no njegov udarac s pet metara fantastično je obranio Günok.

Kako je utakmica odmicala, to je entuzijazam Turaka padao, a Hrvatska je više-manje bez problema kontrolirala zbivanja na travnjaku i privela utakmicu kraju bez stresa.

Hrvatska i Wales sada imaju po četiri boda, nakon što su Velšani svladali Latviju 1:0. Turska ostaje na tri boda, a Armenija i Latvija su na nuli.