Liverpool i Roma jednog nogom u četvrtfinalu Evropa lige, Bayer se spasio poraza u posljednjim minutama

Nogomet 07. mar 202420:46 0 komentara
REUTERS/David W Cerny

U prva tri meča osmine finala Lige Evrope, Qarabag je bio tako blizu da priredi pravi šok Bayeru, Liverpool je očekivano slavio u Pragu, a Roma je bila ubjedljiva protiv Brightona. Revanši su 14. marta, za sedam dana.

Qarabag – Bayer Leverkusen 2:2 (2:0)

Qarabag je u meč ušao kao da svima na terenu život zavisi od ove utakmice. Iako nisu dominirali u posjedu, pokušaji su se samo nizali i u 26. minutu je na semaforu pisalo 1:0.

Juninho je poslao odličnu loptu u kazneni prostor, a Yassine Benzia je bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

A onda novi šok za goste u drugim minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Juninho je ovoga puta bio strijelac.

Florian Wirtz je najavio da bi moglo da bude zanimljivo do kraja, da bi Bayer mogao i u ovom meču da „preživi“ i na kraju je tako bilo. Wirtz je bio strijelac za 2:1 u 70. minutu, a Patrick Schick je u drugom minutu nadoknade srušio nade Qarabaga da bi baš on mogao da bude taj tim koji je ove sezone pobijedio Xabija Alonsa i njegove momke.

Pogodio je Schick za 2:2 i 35. utakmicu ove sezone u svim takmičenjima bez poraza!

REUTERS/Aziz Karimov

Sparta Prag – Liverpool 1:5 (0:3)

Liverpool je krenuo sa napadima od samog početka i već u šestom minutu je to gostima donijelo penal. Alexis Mac Allister je bio siguran i precizan.

U 25. minutu Harrvey Elliott je kreirao šansu, a Darwin Nunez povisio na 2:0, da bi, uz novi gol Nuneza, ovoga puta na asistenciju Mac Allistera, na odmor otišli sa tri gola prednosti.

Nunezov gol je 1.000 gol Liverpoola u svim takmičenjima od kada na klupi sjedi Jurgen Klopp (476 mečeva).

Tek što je počelo drugo poluvreme, spetljao se ispred svog gola Connor Bradley, koji je u igru ušao na poluvremenu i nakon pokušaja Veljka Birmančevića postigao autogol.

U 51. minutu Virgil van Dijk je ušao umesto povređenog Ibrahime Konatea, a Elliott je dva minuta kasnije upisao drugu asstenciju na meču. Za 4:1 je pogodio Luis Diaz.

Tresla se mreža domaćih i u 84. minutu, ali je gol Mohameda Salaha, koji je u igru ušao malo pre toga, poništen zbog ofsjada nakon VAR provjere.

Ali, stigli su Redsi do tog petog gola. Dominik Szoboslai je bio strijelac u četvrtom minutu nadoknade.

Roma – Brajton 4:0 (2:0)

Roma je bila ubjedljiva na svom terenu protiv Brightona i čini se već obezbijedila plasman u četvrtfinale i prije revanša.

Paulo Dybala je već u 13. minutu donio domaćinu prednost, a u finišu prvog dijela meča pogodio je i Romelu Lukaku.

Nadovezao se na ova dva gola Gianluca Mancini pogotkom u 64. minutu, a nepuna četiri minuta kasnije bilo je 4:0. U strijelce se upisao i Bryan Cristante.