Liverpool nakon preokreta upisao velika tri boda protiv Ville

Nogomet 10. maj 202223:00 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

U odloženom meču 33. kola Premier lige Aston Villa i Steven Gerrard dočekali su Liverpool. Gosti su slavili nakon preokreta rezultatom 2:1 (1:1).

Ni tri minuta nisu prošla kada su domaći došli do prednosti. Odbila se lopta Alissonu Beckeru a spreman i spretan bio je Douglas Luiz koji je zatresao mrežu iza leđa brazilskog golmana.

Jednako ekspresan bio je i odgovor gostiju. Ubačena je lopta u kazneni prostor Ville nakon slobodnog udarca, a u celoj gužvi na kraju je došla do Joela Matipa koji je uspeo da je pošalje u mrežu za 1:1.

Klopp je već nakon pola sata bio prinuđen na izmjenu, zbog povrede je teren morao da napusti Fabinho, a ušao je umesto njega kapiten Jordan Henderson.

Po nekoliko veoma zanimljivih prilika na obje strane donijelo nam je pored ova dva gola prvo poluvrijeme, uz jednu veliku grešku Alissona koju domaći nisu iskoristili, ali rezultat se do odlaska na odmor nije mijenjao.

Nešto je sporije bilo drugo poluvreme. Villa je malo nagazila kočnicu, a Liverpool je vršio pritisak ali bez preuzimanja rizika.

A onda, 65. minut sjajno Luis Diaz pronalazi put lopti na praktično jedini mogući način, a Sadio Mane je praktično morao samo da se pokloni i glavom pošalje loptu u mrežu za 2:1 za goste.

Poslije toga su se razbudili i domaći pa se u još jednoj sjajnoj prilici protiv svog nekadašnjeg tima na ovom meču našao Danny Ings.

Uporan je bio Ings, pa se mreža Liverpoola zatresla u 85. minutu, ali je već u začetku akcije bilo jasno da gol neće važiti jer je Ings bio u ofsajdu.

Liverpool sada na drugom mjestu na tabeli ima isti broj bodova kao i Manchester City, ali i meč više. Siti sada za tri gola ima bolju gol razliku, a već u srijedu priliku da se ponovo vrati na tri boda prednosti nakon gostovanja Wolverhamptonu.