Liverpool pogotkom u nadoknadi pobijedio Palace i barem privremeno preuzeo vrh

Nogomet 09. dec 202316:12 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Liverpool se popeo na vrh ljestvice Premier lige pobjedom protiv Crystal Palacea u gostima 1:2.

Jean-Philippe Mateta zabio je gol za vodstvo Palacea u 57. minuti, a izjednačio je Mohamed Salah u 76. Liverpool je pobjednički pogodak čekao sve do 91. minute, kad je pogodio Harvey Elliott.

Crystal Palace je od 75. minute igrao s igračem manje. Drugi žuti dobio je Jordan Ayew. Luis Diaz pogodio je mrežu u 94. minuti, no taj pogodak mu je VAR brzo poništio zbog zaleđa. Liverpool ima 37 bodova nakon 16 odigranih utakmica. Iza njega je, bar zasad, Arsenal s 36 bodova. Slijedi senzacija Aston Villa s 32 boda te aktualni prvak Manchester City s 30 bodova.