Liverpool savladao Atletico i osigurao nokaut fazu

Nogomet 03. nov 202122:53 > 22:59 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 4. kolu grupe B UEFA-ine Lige prvaka na Anfield Roadu ekipu Atletico Madrida rezultatom 2-0.

Redsi su krenuli silovito od samog početka susreta, a u prednots ih je doveo Diogo Jota. Alexander-Arnold je uputio sjajan centaršut, Portugalac se prikrao iza leđa odbrane Atletica i pogodio mrežu Jana Oblaka.

Sadio Mane u 21. minuti udvostručava prednost. Alexander-Arnold je uputio snažan udarac, Mane natrčao na loptu promijenio joj smijer i prevario slovenskog golmana.

Pokušavao je i Oxlade-Chamberlein u dva navrata, ali je Oblak jednom intervenisaqo, drugi udarac je otišao pored gola.

U 36. minuti novi problemi za ekipu Chola Simeonea. Felipe je srušio Manea koji je krenuo u kontranapad, a nakon oglušavanja na pozive glavnog sudije Makkielea, pokazan mu je direktan crveni karton.

Nastavili su izabranici Jurgena Kloppa sa napadima i u drugom dijelu. Jota je postigao i drugi pogodak na susretu, ali je on nakon asistencije VAR-a poništen zbog minimalne nedozvoljene pozicije.

Deset minuta kasnije poništen je gol i Jorgandžijama, tačnije bivšem fudbaleru Liverpoola Luisu Suarezu zbog ofsajda.

Liverpool nakon ove pobjede osigurao je nokaut fazu takmičenja i prvo mjesto na tabeli grupe B sa 12 osvojenih bodova, Porto je drugi sa 5, Atletico ima 4, dok je posljednji Milan sa jednim bodom.