Liverpool velikim preokretom do trijumfa protiv Fulhama

Nogomet 03. dec 202317:47 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Liverpool je poslije trilera izvojevao trijumf protiv Fulhama 4:3 u 14. kolu Premier Lige Engleske.

Liverpool je došao do antologijskog preokreta i slavlja protiv Fulama na Anfieldu. Prednost je izabranicima Jurgena Kloppa u 20. minutu nakon „kifle“ iz slobodnog udarca donio Trent Alexander-Arnold, uz „pomoć“ golmana Berndta Lena.

Kratko je trajala radost navijača Liverpoola, pošto je upravo njihovo „dijete“ Harry Wilson poravnao rezultat četiri minuta kasnije. Velšanin se nakon pravovremenog utrčavanja i dodavanja Anthonyja Robinsona našao u prilici koju je pretvorio u pogodak.

Liverpool je ponovo poveo u 39. minutu „bombom“ Alexisa Mac Allistera sa oko 25 metara – Argentinac je „punom“ zahvatio loptu i skinuo paučinu iz gornjeg ćoška daljeg ugla gola Fulhama.

Gosti su izjednačili u trećem minutu nadoknade – loptu je nakon centaršuta iz kornera glavom odbio Raul Gimenez, a ona je uz mnogo sreće prvo došla do Tetea, a onda i prešla gol liniju. Arbitri su provjeravali da li je desni bek bio u ofsajdu – što nije bio slučaj – pa je potvrđena odluka i gol je priznat.

Golman Kaomin Kelleher je spasao Liverpool u samom finišu prvog dijela igre – ponovo je opasno bilo nakon kornera: šutirao je Joao Palinha što je Kelleher odbranio, a mrežu je nakon odbitka zatresao kapiten Fulhama Tim Rim, ali iz nedozvoljene pozicije.

Liverpool je u 54. minutu imao kontranapad – Mohamed Salah je proigrao Darwina Nuneza, koji je šutirao iz kaznenog prostora, ali je pogodio prečku.

Fulham je poveo u 80. minutu golom Bobbyja Decordove Reeda – Robinson je uposlio Toma Kernyja u šesnaestercu rivala, on je uputio centaršut pred gol, gde je Decordova Reed nadvisio Konstantinosa Tsimikasa i postigao pogodak.

Radost nije dugo trajala jer je u 87. minutu udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio Vataru Endo – nakon dodavanja Salaha – a erupciju radosti doneo je Alexander-Arnold svojim drugim pogotkom na meču, samo nekoliko desetina sekundi kasnije.